آرشیو

 

 
شنبه 24 بهمن 1388
جادوی مهتاب (قسمت دوم)


"جهان هستی ، پر از چیزهای جادوییست..."

جادوی ماه ، قسمت سوم (طلسم آرزو)

برای رسیدن به خواسته ی قلبتان ، بوسیله ی تیغ گل رز (به این خاطر نمی گویم گل سرخ ، چون گل رز رنگ های دیگری هم دارد و تنها به سرخ ختم نمی شود! -مترجم-) بر روی موم شمع ، عکس ماه رو به بدر را نقاشی کنید. بصورت هلالی که کمی از ماه نو پر تر است.
سپس شمع را روشن کرده و به شعله ی آن خیره شوید. بر روی آرزویی که در سینه دارید تمرکز کنید و باور داشته باشید که الهه ی ماه آن را برایتان برآورده خواهد کرد.
وقتی احساس کردید این باور در ذهنتان به خوبی شکل گرفته ، به آرامی زمزمه کنید: " الهه لونا ، ای مادر نور و عشق ،  آرزوی قلبی مرا برآورده کن (در اینجا آرزوی خود را کامل و دقیق بگویید و اینکه هدفتان از آن چیست) آرزوی مرا به طور کامل برآورده کن. امشب به روی من بدرخش."
شمع را فوت کنید ، اما تصویر آنرا تا جایی که امکان دارد در ذهن خود نگه دارید.همچنان که به شعله ی شمع فکر می کنید ، باور داشته باشید که آرزوی شما شنیده شده است. مطمئن باشید که آرزوی شما برآورده خواهد شد.

باغبانی با ماه !

سیاره ی ماه ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با سیاره ی زمین داشته و با نیروی جاذبه ی خود ، جزر و مد دریاها و اقیانوس ها را کنترل می کند.
همچنین به انسان ها این امکان را می دهد تا از نیروی عجیبش برای امور باغبانی و کشت گیاهان استفاده کنند.

از (ماه نو) برای کاشت گیاهانی استفاده کنید که بر روی زمین رشد می کنند.مثل کلم ، اسفناج و حبوبات.
(ربع دوم) و بخصوص چند روز قبل از نمایان شدن ماه کامل ، بهترین زمان برای کاشت گیاهانی است که بر روی زمین رشد می کنند و دانه هایشان درون میوه است.مثل گوجه فرنگی ، فلفل ، خربزه ، هندوانه و لوبیا.

(ماه کامل) و ماه رو به تقلیل برای کاشت تخم گل و گیاهان ریشه ای همچون هویج ، سیب زمینی و پیاز عالی است. همچنین این زمان برای قلمه زدن و پیوند ، زمان بسیار مناسبی است.

گل و گیاهان مرتبط با ماهاکانتاسه: بر طبق افسانه های یونان باستان ، روزی در شهر "کورینت" (شهری در 78 کیلومتری جنوب غربی آتن که معبد آپولو با ستون های معروفش در آن قرار دارد-مترجم-) یکی از معمارهای مشهور آن زمان مشغول قدم زدن در قبرستان بود که متوجه قبر دختر جوانی می شود. بر روی این قبر گلدانی قرار داده شده بود که قسمتی از آن برای ارتباط با خدایان عالم اموات در زیر زمین بود (یونانیان اعتقاد داشتند برای آمرزش روح مرده هایشان باید برای خدایان جهان زیرین هدیه و پیشکشی بفرستند..مثل سنت ما که فاتحه می خوانیم -مترجم-) اما چیزی که توجه معمار را به خود جلب کرده بود ، گیاهی بود که در اطراف این گلدان روییده بود..ظاهرا گیاه اکانتاسه درست از زیر گلدان در حال روییدن بود و چون نتوانسته در گلدان نفوذ کند به ناچار از اطراف آن روییده و گلدان را احاطه کرده بود. طرح سر ستون های معروف کورینتی اولین بار از همین جا به ذهن معماران یونانی خطور کرد.گل مروارید: این گل نماد پاکی و همچنین نماد "مریم مجدلیه مقدس" می باشد. (مریم مجدلیه یکی از معروف ترین زنان پیرو حضرت عیسی مسیح بود که وجودش توسط وی از شیاطین پاک شده بود. او شاهد به صلیب کشیده شدن مسیح و دفن او بود. همچنین بر طبق هر 4 انجیل مسیحیت ، او اولین کسی بود که زنده شدن دوباره ی مسیح را مشاهده کرد. -مترجم-) گفته می شود اگر بر روی 12 مروارید گام بردارید ، مسیر درست را در هدفتان انتخاب خواهید کرد.


"تصویر زانو زدن مریم مجدلیه در مقابل صلیب مسیح"پیچ امین الدوله: باعث صمیمیت ، سخاوت ، محبت ، صداقت و وفاداری می شود.زوفا: مظهر پاکی و پاکیزگیست و برای دفع شیاطین و انرژی منفی بکار برده می شود.زنبق یا رنگین کمان: نماد دانش و معرفت ، دلیری و شجاعت ، غیرت و حرارات ، ایمان و امید است. (نام لاتین این گل "Iris" از الهه ی رنگین کمان یونان باستان گرفته شده است که پیک کوه المپ بود. -مترجم-)

"Iris ، الهه ی رنگین کمان و پیغام بر کوه المپ"


ماه گل: گیاهی از خانواده ی سرخسیان دارای خواص افسانه ای از جمله: زنده کردن مرده ها ، باز کردن قفل ها و باز کردن نعل اسب هایی که سمشان را بر روی آن بگذارند. اگر زیر نور ماه چیده شود ، خواص جادویی آن افزایش میابد.پروانش یا گل تلفونی: باعث عشق و ازدواج می شود و عطر آن موجب زیبایی. گفته می شود چنانچه بوته ی پروانش در دو سمت در خانه ای کاشته شود ، برای صاحبان آن خانه تا ابد با خود عشق و صفا بهمراه دارد.شقایق: موجب تسلی و اعتدال است. (در این مورد ممکن است منظور نویسنده خشخاش بوده باشد -مترجم-)سیزاب: این گل دوست داشتنی دارای خواص شفا دهنده بوده و برای سلامتی بسیار مفید است. ( نام لاتین این گل "Speedwell" به معنای تسریع در شفا و به دست آوردن سلامتی- بر گرفته از داستان دختر جوانیست که همچون"ورونیکای مقدس" صورت حضرت مسیح را در سفرش به "جلجثه" (به معنی "جمجمه") و در حالی که صلیب خود را به دوش می کشید با این گل پاک نمود و ظاهرا به همین جهت این گل دارای خواص شفا دهنده شده است..! -مترجم-)

"تصویر ورونیکای مقدس که صورت مسیح را با نقاب حجاب خود پاک کرد."


             

شب بو: باعث پایداری و وفاداریست. مهر را بر دل دیگران می اندازد و به صاحبش ظرافت و دقت هدیه می دهد.نیلوفر آبی: با خود جادوی خلوص و پاکی قلب و دلربایی و افسون گری بهمراه دارد.زنبق سفید: صفا ، فروتنی و پاکی را با خود به ارمغان می آورد. (در فرهنگ چینی نیز ، نماد فراوانی و وفور نعمت است. -مترجم-)بید: بید نماد رویا ، سحر و جادو ، دانش و سلامتی ست. این درخت بخصوص با جادوی ماه آمیخته شده است. بخصوص عصایی که از چوب بید تهیه شده است این جادو را با خود بهمراه دارد.


ادامه دارد..(ترجمه:آلفا)تعداد بازدیدکنندگان : 58896


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها