آرشیو

 

 
چهارشنبه 12 اسفند 1388
خانمها ، آقایان.. معرفی می کنم

برای ادامه مطلب پیشین ، ابتدا لازم است کسانی یا چیزهایی را به شما معرفی کنم تا در هنگام خواندن ، سردرگم نشده و مطلب برای شما به خوبی قابل هضم باشد. این شیوه در مطالب بعدی نیز به همین صورت ادامه خواهد یافت. با تشکر از توجه شما : آلفا

Poltergeist یا روح شرور :روح شرور یا Poltergeist چیست؟ در مورد آن دو نظریه وجود دارد. عده ای از متخصصان علم ماورا عقیده دارند Poltergeist روح دردسرساز ، موذی و شیطانیست که حضورش را با به حرکت در آوردن اشیا با هر سایز و اندازه ، آسیب رساندن فیزیکی به اشخاص ،‌ بر پا کردن آتش ها ، خاموش و روشن کردن وسایل برقی ، به وجود آوردن صداهای مهیب و اینگونه روش های ترسناک نشان می دهد..


از طرفی پاراسایکولوژیان یا همان فرا روانشناسان بر این باورند که این موضوع در واقع به علم تمرکز مربوط می شود و این پدیده اصلا کار ارواح شرور نیست و در واقع باعث و بانی این پدیده های غیر عادی ریشه خارجی ندارد و نیروی رها شده ی روحی و ذهنی خود فرد است. معمولا این اتفاقات برای کسانی که در اصطلاح PK خوانده می شوند و دارای مشکلات روحی چون افسردگی درون گرای مفرط و در مواردی دارای مشکلات جسمانی که باعث افسردگی میشود رخ داده و در نزدیکی این افراد ، اجسام شروع به تکان خوردن کرده و از ایجاد این پدیده ها فرد دچار ترسی فراوان میشود و هنگامی که این انرژی بطور کنترل نشده از فرد آزاد میشود باعث حرکت اجسام میشود . درهای منزل به هم کوبیده میشوند ، صدای تق تق و وز وز به گوش میرسد و حتی ممکن است باعث وزیدن نسیم در محیط اطراف شود . تمام این موارد ممکن است باعث خرابی اجسام و وسایل منزل شود و حتی این امکان وجود دارد که باعث آسیب رساندن به خود فرد گردند. به طور معمول در خانه ای که از این قبیل اتفاقات ماورای طبیعی رخ می دهد ، شخص نوجوان یا در حال بلوغی وجود دارد که تقریبا در تمام زندگی دچار استرس و وحشت و افسردگی بوده است.

ریشه یابی Poltergeist :

در واقع اصل این کلمه بر می گردد به دو کلمه ی آلمانی Poltern ( به معنای سر و صدا راه انداختن) و Geist ( به معنی روح) . دانسته های اخیر بیانگر این هستند که ریشه ی آن به روم باستان بر می گردد. همچنین در تاریخچه ی قرون وسطی نیز به این گونه حوادث اشاره شده است.

در اکثر مواقع ، این قبیل اتفاقات به صورت ناگهانی رخ داده و در مدت کوتاهی به سرعت پایان می یابد. اگرچه در مواردی هم مشاهده شده که این اتفاقات ماه ها و حتی سال ها بدون لحظه ای توقف به طول انجامیده است. آیا این امر می تواند حاصل سال ها استرس ، افسردگی ، خشم و عصبانیت کسی باشد؟! حتی همین فکر هم ترسناک به نظر می رسد.خود من در هر پروژه ای که فعالیت داشتم ، معمولا به هم زدن فیزیک محیط توسط یک یا چند شبح صورت می گرفته که فقط قصد جلب توجه کسی را داشتند..به طور معمول برای کمک این کار را می کردند و از این طریق خواسته ی خود را نشان می دادند.
سر و صداها ، آواها ، بوی بد ، جابجا کردن و به هم ریختن وسایل بزرگ خانه از جمله موارد ماورای طبیعی بودند که من با آنها روبرو شده ام.
خوشبختانه فعالیت های پولترگایستی ، چه از دید علم ماورا و چه از دید علم فرا روانشناسی جزو موارد استثنایی بوده و به ندرت اتفاق می افتاد.

ادامه دارد...

(ترجمه : آلفا )

پ.ن: ۱- با تشکر ویژه از مهتای عزیزم بخاطر ترجمه ی متون آلمانی این بخش..

۲- سایت mypicx هم مثل خیلی از سایت های آپلود دیگه توسط آخوندای احمق و جانی فیلتر شد که عکسای جنایتاشون کمتر فاش بشه توی دنیا..! انقدر احمق و بی سوادن که فکر می کنن میشه همه ی سایت های دنیای اینترنت رو به این راحتی مسدود کرد..فقط زحمات ما هدر میره..برای بار هزااااااارم با فیلتر شدن یه سایت ، تمام عکسای وبلاگ منم پرید . . .


مرگ بر هر چی آخوند خوار مادر سه نقطه !!
تعداد بازدیدکنندگان : 58896


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها