آرشیو

 

 
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389
قوم سایه ای . قسمت دوم (همزاد تاریک)سایه‌ای ها جزوی از اسرار و معماهای قدیمی بشمار می‌روند. آنها از زمان آفریده شدنمان با ما همراه بوده‌اند. بعضی‌ها می‌گویند که سایه‌ای، همان (لولو خورخوره‌ی) معروف و قدیمی است که از آن برای ترساندن بچه‌ها و مجبور کردن آنها به انجام کاری استفاده می‌شده..!

بسیاری از ما، زمانی که کودک بودیم این جمله‌ها را شنیدیم: " آروم بگیر..شب زود بخواب..ساکت باش..بچه‌ی خوبی باش..وگرنه (لولو خورخوره) شب میاد و می‌بردت..!"

گزارشات بسیار زیادی از سراسر دنیا مبنی بر مشاهده‌ی این مخلوقات عجیب، تاریک و سایه مانند موجود است. خیلی از شاهدها، سایه‌ی پیکری را دیده‌اند که پس از چند لحظه از دید آنها محو گشته است و اغلب این سایه‌ها گوشه‌ی اتاق خواب یا در کمد دیواری دیده شده‌اند.

آنها چه هستند؟ هیچکس به درستی نمی‌داند. در طی قرن‌ها تحقیقات نسبتا بی ثمر علم ماورا و کیمیایی در مورد این مخلوقات سیاه، سرانجام آنها را به چیزی که ما با نام "همزاد" می‌شناسیم ربط داده‌اند... همزاد تاریک یا نیمه‌ی سیاه هر شخص . . .
آیا این سایه‌ها می‌توانند نیمه‌ی تاریکی و به زبان دیگر نیمه‌ی شیطانی و اعمال بد خود ما باشند؟! این سئوال خوبی است که جای تامل و فکر بیشتری دارد. این عارضه می‌تواند حاصل قسمتی از روح خود ما باشد که از انسانیت و معنویت دور شده است..!


سایه ها دروغ نمی‌گویند..

از این نظریه در داستان ها، نقاشی‌ها، فیلم‌ها و حتی انیمیشن‌های مختلف که اکثر آنها دارای ژانر ترسناک بوده‌اند استفاده شده است. به طور مثال می‌توان به اکثر فیلم‌های "دراکولا" اشاره کرد که همواره بر روی یکی نبودن پیکر دراکولا و سایه‌اش تاکید داشت.


"تصویری از دراکولای واقعی که ظالم بودنش باعث شد از روی شخصیت وی داستان‌های ترسناکی ساخته شود و او را خون‌آشام معرفی کنند ـ مترجم "

همچنین این شیوه که به عنوان نوعی سمبل (درون شناسی و واقع بینی) شناخته شده است، باعث شد تا بسیاری از مخالفان سیاسی، در کارهای هنری خود از این ترفند برای نشان دادن علت مخالفت خود با یک شخص یا حزب سیاسی استفاده کنند.


"نام این طرح (شیطان پدیدار گشته از فرشته) می‌باشد و اثر طراحی به نام (فرهاد) است که با به تصویر کشیدن فرشته‌ای که سایه‌ای شیطانی دارد، سعی در نشان دادن اختلاف میان ظاهر و باطن انسان‌ها دارد _ مترجم "


"این شیوه برای نشان دادن مخالفت با شخصیت‌های مطرح سیاسی نیز بکار برده می‌شود _ مترجم "

پس با توجه به مطالب فوق، آیا این سایه‌ها می‌توانند شکلی از اعمال و کردارهای منفی خود ما باشند؟! آیا این سایه‌ها از "سایه‌ی روح" ما بوجود آمده‌اند؟!

موضوعی که در اغلب گزارشاتی که از شاهدهای عینی به دست آمده، یکسان است، اظهار آنها مبنی بر حضور سایه‌ای ها در شب و هنگامی که آنها در خواب به سر می‌بردند، می‌باشد.

احساس فشار زیاد بر روی قفسه‌ی سینه و ناتوانی در تنفس کامل از جمله حالت‌هایی هستند که در اکثر گزارشات به چشم می‌خورند. این حالت‌ها اغلب با احساس رخوت، بی حالی و نوعی فلجی همراه هستند... و البته همین علائم به اندازه‌ای هستند که در آن وضعیت باعث ترس و وحشت شما بشوند. شاهدان می‌گویند سعی کرده‌اند با هل دادن توسط دست خود، سایه را از خود دور کنند، اما دست آنها بدون هیچ تاثیری از میان سایه عبور کرده است..

هیچکس به درستی نمی‌داند هویت واقعی این سایه‌ها چیست.. حتی بعضی‌ها ادعا داشتند که سایه‌ی حیوانات (بیشتر سگ و گربه) را هم دیده‌اند! من فکر می‌کنم که شاید، و تنها (شاید) این سایه‌ها در حقیقت همان سایه باشند، اما سایه‌ی مخلوقاتی در "جهان موازی" که بسیار نزدیک به جهان ماست. آنها می‌توانند مخلوقاتی از بعد دیگر باشند که به سادگی در "طرف دیگر" ما قرار گرفته‌اند. در افسانه‌های یونان باستان از قلمروی "هادس" (فرمانروای زیر زمین و جهان مردگان ـ مترجم) به عنوان خانه‌ی "سایه‌ها" یاد شده است.


" یکی از نقاشی‌های قدیمی که دروازه‌ی جهنم و حیوانات اطرافش را به تصویر کشیده است _ مترجم "

آیا این سایه‌ها می‌توانند متعلق به موجودات جهان مردگان و خانه‌ی سایه‌ها باشند که گهگاه در ابعاد دیوارهای این جهان پدیدار می‌گردند؟ شاید سایه‌ی آن سگی که دیده شده است، متعلق به "سربروس"باشد! (سربروس در افسانه‌های یونانی، نام سگ سه سری است که نگهبان دروازه‌ی جهنم است..این سگ به ارواح جدید اجازه‌ی ورود میداد اما به هیچکس اجازه‌ی خروج نمیداد ـ مترجم)


" سربروس، سگ سه سری که به عنوان نگهبان دروازه‌ی جهنم شناخته شده است _ مترجم "


چیز دیگری که من دریافتم این بود که حالت‌های شاهدان "سایه‌ای ها" تا حد زیادی به حالت‌های شاهدان "موجودات فضایی" شباهت دارد. در هر دو مورد، کسانی که در آن موقعیت قرار گرفته‌اند دچار عجز و ناتوانی درنفس کشیدن شده‌اند. "خاکستری‌ها" (گونه‌ای از موجودات فضایی که تا به حال توسط انسان‌ها گرفتار گشته‌ و "کمی" شناخته شده اند.. در وبلاگ آریا می‌توانید تا حدی با این موجودات آشنا شوید ـ مترجم) می‌توانند همان "سایه‌ای‌ها" باشند که این خود، یک نظریه‌ی جدا می‌باشد. شاید گونه‌ای از بیگانگان (موجودات فضایی) هستند که وجودشان از سایه‌ای همراه با مقدار خیلی کمی از خصوصیات فیزیکی تشکیل شده است که آنها را از سایه‌های معمولی که ما می‌شناسیم متمایز می‌کند.

به هر حال، یک چیز قطعا حقیقت دارد و آن حضور این سایه‌ها در اطراف ماست. افراد زیادی با آنها روبرو شده‌اند و از سرتاسر دنیا گزارشاتی در این خصوص وجود دارد.

شاید شما نیز به گونه‌ای با این موجودات روبرو شده‌اید یا در آینده با آنها ملاقات خواهید داشت.. آیا تا بحال پیش آمده در اتاق نشسته باشید و گوشه‌ی نگاهتان چیزی را در سمت دیگر شما ببیند و توجه شما را به خود جلب کند، و زمانیکه روی خود را به طرف آن برمیگردانید چیزی وجود نداشته باشد؟! پس شاید شما هم بی آنکه بدانید، آنها را در کنار خود تجربه کرده باشید . .


مترجم : آلفاتعداد بازدیدکنندگان : 58896


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها