آرشیو

 

 
دوشنبه 26 مهر 1389
گروه فرشتگان


"فرشتگان چیزی نیستند مگر عشق.."


گونه‌های مختلف فرشتگان


در گروه فرشتگان، به جز صحبت کردن با فرشته‌ی نگهبان خودتان یا فرشته‌هایی که در موارد خاص و ویژه به کمک شما می‌آیند، می‌توانید با توجه به نوع مشکلتان با فرشته‌ی مقرب یا فرشته‌ی بزرگ (مخلوق برتر) ارتباط برقرار کرده و از او کمک بخواهید. اجازه بدهید ابتدا نگاهی به گروه فرشتگان ۹ گانه بیاندازیم و اینکه هر کدام چه کارهایی می‌توانند انجام دهند! این فهرست، اولین بار توسط "دیونوسیوس‌ آریوپاگوسی" در حدود سال ۵۰۰ پس از میلاد مسیح تهیه شده است. (Dionysius the Areopagite متخصص الهیات و فیلسوف اواخر قرن پنجم و اوایل قرن ششم است ـ مترجم ـ)"دیونوسیوس‌ آریوپاگوسی" فیلسوف و متخصص الهیات بین قرن‌های 5 و 6


Seraphim : سرافین یا اسرافیل‌ها از بالاترین مقام فرشتگان برخوردار هستند که اطراف تخت خداوند را احاطه کرده‌اند. آنها مخلوقات کامل خداوند هستند و دارای درک و هوش بسیار بالایی می‌باشند. نمایانگر کامل مهر و محبت، صلح و صفا، تفکر و اندیشه و عشق جاویدان هستند. ما به عنوان انسان، خیلی به ندرت سرافین را مشاهده یا تجربه می‌کنیم، ولی آنها قادر هستند با تغییر نیروی حیاتی خود، با ما ارتباط برقرار کنند.


Cherubim کروبیان از لحاظ رتبه و مقام در میان فرشتگان، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده‌اند. به عنوان نگهبانان نور و ستاره نیز شناخته شده‌اند و همچنین فرشتگانی که نگهدارنده‌ی نگاشته‌های الهی و نگهبان‌های نوشته‌های آکاشیک هستند. زمانی که ما به دنبال دانش الهی و معنوی عمیق و دور از دسترس هستیم، جاییست که کروبیان وارد عمل می‌شوند. آنها در مهم‌ترین کارهای زمینی نقش دارند، از جمله بشارت ظهور عیسی مسیح که توسط کروبیان به انجام رسید.


Thrones:  اورنگیان در مقام سوم قرار دارند و نمایانگر دانش کامل هستند. مشخصات آنها صلح و فرمانبرداریست. آنها خواسته‌ها و دانش خداوند را به سایر فرشتگان در سلسله‌ی 9 گانه و همینطور انسان‌ها منتقل می‌کنند. همچنین اورنگیان از تمام کرات هستی نیز مراقبت می‌کنند.


Dominions: ملکیان (Molkian) مستقیماً از سرافین و کروبیان دستور می‌گیرند و وظیفه‌ی آنها سرکشی کردن و سرپرستی فرشتگان رده های پایین‌تر است. آنها خیلی کم توسط انسان‌ها دیده می‌شوند و وظیفه‌شان ایجاد آرامش در گیتی‌ست.


Virtues: فاضلان که به ملکیان (Malakian) نیز شهرت دارند، اعطا کننده‌ی قدرت، شهامت و شجاعت به کسانی هستند که روح معنویت را در زمین رواج می‌دهند. آنها وظایفی را که ملکیان (Molkian) در مقام بالاتر به ایشان محول می‌کنند، انجام می‌دهند. دو وظیفه‌ی اصلی فاضلان نگهداری و حمایت از تمامی عناصر، و اعطای معجزه در جهان مادیست.


Powers: نیرومندان نگهبانان بین بهشت و زمین هستند که یکی از سخت‌ترین و بحرانی‌ترین وظایف را بر عهده دارند. آنها به طور ثابت و همیشگی در حال نگهبانی از زمین و نواحی روحانی و دارای معنویت در برابر نیروهای سیاهی و اهریمنی می‌باشند. آنها همچنین وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند روحی که جهان مادی و فیزیکی را ترک می‌کند، سالم به بهشت می‌سد.


Principalities: شاهزادگان حمایت کننده و راهنمای ادیان، شهرها و سیاست‌ها و مراقب رفتار کردار انسان در زمین هستند.


Archangels: فرشتگان مقرب مسئول ارتش بهشت و همچنین تسهیل ارتباط میان انسان‌ها و خداوند هستند. آنها ناظر و سرپرست فرشتگان نگهبان و همچنین بیدار کردن ذهن انسان نسبت به دانش و نور ایزدی می‌باشند..


Angels: فرشتگان نگهبان، مخلوقات الهی هستند که نزدیکترین رابطه را با جهان مادی دارند. آنها به عنوان فرستادگان مقدس بین ما و خداوند، دعاها و خواسته‌های ما را نزد پروردگار برده و با جواب برمی‌گردند. آنها به هر طریقی که بتوانند از ما حمایت، حفاظت و مراقبت می‌کنند. این مخلوقات الهی بیشترین میزان ارتباط و پدیدار شدن در مقابل ما انسان‌ها را دارا می‌باشند.


مترجم : آلفاتعداد بازدیدکنندگان : 58896


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها